press to zoom

press to zoom

press to zoom
1/4

KONSEPT

ook yemek pısırıcı

Ook yemek yapmaya zamanı olmayan çalışan insanlar, ya da hazırlama sürecinde ayakta beklemekten yorulan daha yaşlı insanlar hedef alınarak tasarlanmış elektronik bir yemek pişirme makinasıdır. 
Tek yapmanız gereken, yemek için gerekli olan malzemeleri, malzeme kabına, yemeğe giriş sırasını takip ederek saat yönünde yerleştirmektir. Su tankını yemeğe gerekli olan su ve yağ ile doldurduktan sonra geri kalanı Ook geri kalanı yapacaktır.
Karıştırıcı sayesinde, yemeğin başında beklemeniz, ve hatta evde bile olmanız gerekmez. Sadece malzemelerin yemeğe katılacagı zamanı , sıcaklığı ayarlayıp başlama zamanı seçmeniz yeterlidir. Sıcaklık aralığı 40-250C derece arasındadır. 2,5lt tenceresi ile bir aileyi doyuracak yemek yapabilme kapasitesindedir.
Kullanım senaryosu, tencerenin ana gövdeye yerleştirilmesi ile başlar. Tencerenin gövdeye oturdugu yüzeyin altında resistans bulunmaktadır.Tencere üzerine elektrik motoru ile direkt bağlanan karıştırıcı yerleştirilir. Kullanıcı, gerekli malzemeleri malzeme kabına yemeğe girme sırasına göre yerleştirir ve gerekli miktarda suyu su tankına koyar.Su tankı ana gövdeye bağlandığında, aynı zaman malzeme kabı da elektrik motoruna bağlanır.İstenilen ayarlar yapıldıktan sonra, pişirme süreci başlar. Karıştırıcının dönme periyodu, malzemelerin eklenme süreleri ve sıcaklık özelleştirilebilir ayarlardır. Pişirme süreci bittiğinde, alarm kullanıcı uyarır ve elektriği keser. Üst kapak , tencere ile de uyumlu olup yemeğin masaya tencere ile gidip sıcak kalmasını sağlamaktadır.
Malzeme kabı 2 tanesi sabit olmak üzere, malzemeleri ayıran duvarlar içerir. Sabit duvarlar altında başlayan boşluk, zamanı geldiğinde dönerek bir sonraki malzemeyi serbest bırakır.
Elektrik motoru saat yönünde malzemeleri serbest bırakırken, aksi yönde karıştıcıyı aktive eder.